A pénzgyűjtést végző Action for Democracy (AfD) honlapjának március 24-i mentése ugyan még teljesen más oldalra mutat, mint a mostani – állítja Rákay –, viszont az adománygyűjtő felület megmaradt. Az AfD vezetője, Korányi Dávid és csapata a választások miatt szervezhették meg az adománygyűjtő akciót, hiszen annak leírásában – az amerikai terminológiát átvéve – csatatérállamként állítják be Magyarországot és sorsdöntőnek minősítették az áprilisi választásokat. Kiderült az is, hogy bár több mint hárommilliárd forintnyi adományról van szó, a honlapon lévő számláló szerint azonban csak tizenegy adományozás történt, tehát szó nincs arról, hogy többezer ember dobta össze a pénz centenként. Ráadásul nemcsak magyar állampolgárok adhattak támogatást, hiszen az internetes felületen
nem kértek állampolgárságra vonatkozó igazolást.
Korányi Dávid, Bajnai Gordon volt miniszterelnöki tanácsadója azzal védekezett, hogy „autoriter vezetők elleni fellépés és a demokrácia leépítése elleni küzdelem nem pártpolitikai kampány, sem az amerikai, sem a magyar szabályok szerint”. „Mi azt sosem állítottuk, hogy ne Orbán és más aspiráns, aktuális diktátorok ellen küzdenénk minden erőnkkel” – írta a videóval kapcsolatban az AfD vezetője, aki szerint január óta „többezres nagyságrendű” támogató állt mögéjük. „A nagy leleplezésként tálalt screenshot a több százból egyetlen kampány egy kiragadott pillanatban való állapotát mutatja csak, semmit nem mond az összképről” – állítja Korányi.