Németh S. Szilárd kiemelte: „Az ATV egy magántulajdonú televízió, mely úgy döntött, hogy nem kíván egyetlen politikai oldal szekértolója lenni, és ezután is arra kívánnak törekedni, hogy ütközzenek az eltérő álláspontok, mivel a nézők elég értelmesek ahhoz, hogy eldöntsék, kinek hisznek, kit tartanak hitelesnek és kit nem.” A vezérigazgató szerint „ha szimplán az elvesztett sajtóperek alapján kezdenénk szelektálni, nem sok orgánum jöhetne számításba.
„A politikai árkok pedig mélyülni fognak, ha egyre kevésbé leszünk képesek békésen megvitatni az ügyeinket egymással, aminek az eredménye egy még rosszabb hangulatú ország lesz. Ez mindannyiunk felelőssége.”
Nyitókép: Mátrai Dávid