Zsebbenyúlós témával indít szerdán a parlament, de a felsőoktatás is terítékre kerül

2022. október 26. 06:24

Az állami vagyon is kiemelt téma lesz.

2022. október 26. 06:24
null

Megkezdi az adótörvények tárgyalását szerdán az Országgyűlés, amely foglalkozik az állami vagyonnal, a felsőoktatással és az ingatlan-nyilvántartással kapcsolatos törvénymódosítási javaslatokkal is.

Adótörvények, nyugtaadás

Az egyes adótörvények módosításáról a törvényjavaslatot beterjesztő Varga Mihály pénzügyminiszter korábban azt mondta, hogy az adórendszerben nagy átalakításokat nem terveznek,

az átalányadózást könnyítik meg,

továbbá az iparűzési adóban várhatók kisebb változások. Kifejtette: az átalányadózóknak tizenkettő helyett évente csak négyszer kell majd járulékbevallást benyújtaniuk. Az iparűzési adó esetében a sávos adózást évi 25 millió forintos bevételig választhatják a kisvállalkozások; a legkisebb cégek mindössze 50 ezer forint adót fizethetnek.    

A törvényjavaslat a környezettudatosság jegyében az

elektronikus nyugtaadás

elterjedését is ösztönzi. A képviselők tárgyalják a Magyarország biztonságát szolgáló egyes törvények módosítását, ami a többi között bevezetné a szociális vetítési alap elnevezést az öregségi nyugdíjminimum helyett, továbbá azt is rögzítené, hogy a szociális biztonság megteremtésében az egyénen túl a hozzátartozóknak, a települési önkormányzatoknak, a karitatív szervezeteknek és végső soron az államnak van felelőssége. 

Napirenden szerepel az állami vagyonnal való gazdálkodás hatékonyságának növelése érdekében egyes vagyongazdálkodást érintő törvények módosítása, amely az indoklás szerint lehetővé tenné, hogy a feladatellátást közvetlenül nem szolgáló állami vagyonelemek értékesítésével és hasznosításával az állam bevételei a kritikus gazdasági helyzetben növelhetőek legyenek.

Nem lesz kötelező a nyelvvizsga?

Általános vita zajlik majd az egyes felsőoktatással, szakképzéssel és felnőttképzéssel összefüggő törvények módosításáról, amely alapján

a felsőoktatási intézmények saját hatáskörben dönthetnének arról, milyen idegen nyelvi követelményeket szabnak a diploma megszerzéséhez.

Az új szabályokat felmenő rendszerben vezetnék be, ugyanakkor az oklevelet nyelvvizsga hiányában nem szerző hallgatók is mentesülnek a nyelvvizsga letétele alól – derül ki az indoklásból.    

Megvitatják a képviselők a területi közigazgatás működésével, az ingatlan-nyilvántartással és a területfejlesztéssel összefüggő egyes törvények módosítását, amely alapján a jövőben hiteles tulajdonilap-másolatot lehet díjmentesen igényelni az eddigi nem hiteles tulajdonilap-másolat helyett.

(MTI)

Fotó: Róka László

Összesen 51 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Akitlosz
2022. október 26. 15:50
Egy nyelvvizsga letétele a nehezebb vagy egy egyetem elvégzése? Mitől hihető, hogy valaki egyetemi végzettségű, hű de nagy tudású, ha egy középfokú nyelvvizsga letételére is képtelen?
fado
2022. október 26. 12:38
Tarlós: még mindig nem tudjuk, mi lett azzal a 200 milliárddal, amit Karácsonyékra hagytunk
Trombitás Keresztély
2022. október 26. 09:15
Ha valaki pártágon Nemzetthy, Puskás, Horthy, Thurul ösztöndíjakkal tanul, akkor nem csak nyelvvizsga, de érettségi sem kell a diplomához. Az MCC-n 8 általános sem.
Trombitás Keresztély
2022. október 26. 09:07
Most vajon miért nyúlnak, és mit húznak ki a zsebünkből?
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!