Majd ironikusan megjegyezte, a Momentum elnökének is megbocsátható, hogy a magyar történelmet ennyire részletesen nem ismeri, végül is rég volt, jobb is elfelejteni. S felrótta neki, ahelyett, hogy bocsánatot kért volna, elkezdett vitatkozni a kommentelőivel, elmagyarázta nekik, hogy vissza akarta venni a „Kitartás” szót a nyilasoktól, mintha szándékosan csinálta volna, nem azért, mert tök hülye. Majd kijelentette, a nyilas köszönés visszavezetése a közbeszédbe „bizonyára egy nagyobb zseniális terv része, amit még nem látok át. De most már kicsit tartok attól, hogy a Gelencsér reconquista mit tartogat még. Visszaveszi a szvasztikát a náciktól, a nyilaskeresztet a nyilasoktól, a Becsületünk a hűség jelszavát az SS-től?! – tette fel a kérdést Pottyondy.
Az elnök értett a szóból
S alig telt el pár óra Pottyondy produkciója után, Gelencsér Ferenc elnézést kért a bejegyzéséért. Az eredeti posztja alá kommentben azt írta, „Hiszem, hogy mindannyiunknak jobb lenne, ha sikerülne megtisztítanunk az ehhez hasonló szavakat a negatív jelentéstartalmuktól, de nyilvánvaló, hogy a fenti, kontextus nélküli poszt hiba volt a részemről. Természetesen nem volt mögötte semmilyen rossz szándék, egyszerűen nem mértem fel helyesen, hogy még ma is mennyire terhelt lehet ez a kifejezés. Ezért itt szeretnék elnézést kérni mindenkitől, akit a kiírásommal – akaratom és szándékom ellenére –