Alig egy tucatnyi, kedveszegett fő társaságában érte az éjfél Szabó Bálintot, az augusztus 20-ra meghirdetett gazdatüntetés szervezőjét. Végül egyetlen traktor sem érkezett, holott a szegedi önkormányzati képviselő délután még több mint háromszáz munkagép felsorakozását ígérte.
Szabó a Mediaworks–Hírcentrum helyszíni tudósításában korábban azt hangoztatta, hogy az éjféltájban befutó traktorflottával a pesti alsó rakpart Parlament melletti szakaszára vonulnak, és legalább reggelig ott maradnak.
A nap végén viszont elismerte, hogy később sem fognak megérkezni a munkagépek.