„Elérkeztünk ahhoz a ponthoz, amikor az embert meg kell fékezni” – írja publicisztikájában Lánczi András filozófus annak kapcsán, hogyan válik az ember egyre veszélyesebbé.
„Amerikában sosem volt még ilyen alacsony azok aránya, akik számottevő bizalommal viseltetnek az újságok, illetve a televíziós hírek iránt” – írja a Török Bernát, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem docense arra reagálva, hogy az amerikai sajtó hogyan tudósított a dallasi miniszterelnöki beszédről.
Farkas Vajk, az Alapjogokért Központ nemzetközi igazgatója Orbán Viktor beszédének jelentőségéről, az amerikai-magyar jobboldal szövetségéről ír véleménycikkében.