Pressman már az amerikaiaknak is irtó ciki volt: a lehetséges utódja mindent helyreállítana
„Az amerikai nép nevében bocsánatot kérek ezért a viselkedésért” – mondta Bryan E. Leib.
A fiataloknak azt üzente: „ne kívánják vissza a múltat, mert bizony az rengeteget vett el tőlünk, és azok, akik ezt tették, azok az eszmék most is itt mocorognak körülöttünk”.
Demjén Ferenc a Borsnak adott interjúban beszélt arról, hogy sosem voltak igazán nagy vágyai az életben. „Nem álmodoztam soha többről, mint amennyi megadatott, nem álmodtam világsikerről, csak egyszerűen zenélni akartam, és ezt akarom ma is” – fogalmazott az énekes. Mint mondta, amikor fiatal volt, nem volt meg a lehetősége annak, hogy világszerte ismertté váljon.
„Annak idején volt bennem düh, főleg amikor külföldön koncerteztünk, és láttuk azt a szabadságot, amiről itthon csak álmodtunk. Emlékszem, milyen jól éreztük magunkat nyugaton, amikor itthon még tombolt a diktatúra, és élénken él bennem a harag, amit akkor éreztem, ha valaki felhozta, mi vár majd ránk otthon, pláne, ha kiderül, hogy nem csak játszottunk, de barátságokat is kötöttünk a vágyott szabad világ zenészeivel” – fogalmazott a legenda.
Így folytatta: Aztán persze hazajöttünk, és zenéltünk tovább, mert ez volt a mi utunk és ez ma is. Ezért is mondom, hogy olyan jó lenne, ha minden magyar honfitársam megértené, hogy amiben ma élhet, az bizony nagyon nagy szabadság. Sokan vannak, túl sokan, akik nem látják, hogy mennyire át voltak verve annak idején, és hogy mennyien itt vannak még azok közül, akik nem mondtak nekik igazat a világról és az irányról, amerre együtt menni kellene.
– mondta, a fiataloknak pedig azt üzenete, „becsüljék meg a szabadságot, és ne kívánják vissza a múltat, mert bizony az rengeteget vett el tőlünk, és
Egy a megoldás: egyszerűen csak nem oda kell állni! – fogalmazott Demjén Ferenc.
Fotó: MTI/Mohai Balázs