Eddig még nem volt olyan ellenzéki vezetésű önkormányzat, amely a tegnapihoz hasonló eszközökhöz folyamodott volna azért, hogy valakit utcára tegyen.
„Gizella és kiskorú gyermeke 2015 novembere óta lakott ebben a XV. kerületi, önkormányzati tulajdonú, egy szobás bérlakásban. Az ingatlant eredetileg Gizella nagyobbik lánya kapta bérbe az önkormányzattól.
Amint azt a tegnapi, brutális kilakoltatás utáni, bizonyítvány-magyarázó sajtótájékoztóján Cserdiné is elmondta, 1+3 évre, felújítási kitétellel kapták bérbe a lakást. Ennek a polgármester asszony szerint is eleget tett a család, az ingatlant felújították. A fizetési problémák a bérleti szerződés 2017-es lejárta után jelentkeztek, miután azt Cserdiné szerint a család az önkormányzat kérése ellenére, az AVM pártfogoltjai szerint az önkormányzat a család többszöri kérésére sem hosszabbította meg, és így Gizella és kiskorú lánya jogcím nélküli használókká váltak.
Eddig még nem volt olyan ellenzéki vezetésű önkormányzat, amely a tegnapihoz hasonló eszközökhöz folyamodott volna azért, hogy valakit utcára tegyen. Itt az utolsó pillanatos megoldás elutasítása mellett a megdöbbentő rendőri erőszakra is kitértek. A saját szememmel láttam, ahogy a fejüknél, a nyakuknál fogva rángatnak embereket, hatvan körüli férfit, huszonéves lányt egyaránt.
A Demokratikus Koalíció, amelynek Cserdiné elnökségi tagja is, és amelynek a színeiben 2019-ben elnyerte a polgármesteri címet, 2020 júliusában a járvány első hulláma után, „Visszatér a kilakoltatás – Az embertelen Orbán-rezsim kegyetlenül utcára rakná az embereket azonnal a veszélyhelyzet után„” című közleményében még úgy fogalmazott: „Idén a koronavírus-járvány miatt július elején járt le a kilakoltatási moratórium. Azaz ismét utcára kerülhetnek családok, ami a gazdasági válsághelyzet miatt egyre többeket érint. A Demokratikus Koalíció szerint kegyetlenség a kormánytól, hogy ebben a helyzetben utcára tennének embereket.”
A tegnapi kilakoltatás alapján mintha valami változott volna a legnagyobb ellenzéki párt hozzáállásában. Mintha már nem gondolnák kegyetlenségnek a kilakoltatást.”
Pedig a gazdaság nincs kevésbé romokban, sőt. Most ugyan nemcsak a koronavírus járvány okoz válságot, hanem a háború miatt (is) elszálló infláció és az elképesztő mértékben megnövekedett energiaárak is, aminek a hatását majd csak ősszel fogjuk érezni igazán.”
Nyitókép: Mérce