Szombat este aztán az OMV is nyilatkozatot juttatott el a Blikkhez, arról, hogy pontosan mi történt az olajfinomítóban, és hogy mi lesz a magyarországi kútjaikkal.
Azt írták: az OMV saját termékkészletei és az Osztrák Köztársaság üzemanyag-tartalékainak felszabadítása lehetővé teszi a vállalat számára, hogy alternatívákat találjon az ellátás biztosítására; továbbá jelenleg is dolgoznak az OMV finomítói közötti és a saját tárolóhálózaton belüli új ellátási lehetőségeken.
Az OMV nem tervezi a töltőállomások bezárását sem Magyarországon, sem más országokban, és