mindenkinek azt javasolja, hogy ha még ki is fizeti a plusz költséget, akkor is forduljon a fogyasztóvédelemhez.
Gulyás kérdésre elmondta, hogy jó ötlet az uniós és önkormányzati választás összevonása. „Mindenkinek jobb, ha egyidőben tartják a két voksolást” – tette hozzá. Gulyás nem érti az ellenzék érvelését, szerinte ebben az esetben nem két kampányt, hanem csak egyet kell folytatni, olcsóbb végigvinni. Ez egy praktikus megoldás és még spórol is vele az állam. A Mandiner kérdésére közölte: nem tart olyan jelenségtől, hogy egy regnáló polgármester, aki elindul a választáson, de veszít, esetleg nem látja el megfelelően feladatait a maradék időben vagy esetleg kiürítenék a kasszát.
Kifejtette: Ha ilyen kockázat lenne az önkormányzatoknál, akkor ez hatványozottan igaz lenne állami szinten és a világ összes kormányánál, ami így működik. Az USA-ban novemberben választanak elnököt, aki januárban lép hivatalba. Magyarországon is az áprilisi választások után ügyvezető kormány működik az új kabinet megalakulásáig.