Vona Gábor elárulta legsötétebb titkát
Mondjuk ki nyugodtan: kívülről nézve az egész történet ahhoz volt kísértetiesen hasonló, mintha az oligarcha kilóra megvette volna őket.
Hadházy reakciójában a jobbikos politikus fizetését firtatta.
A parlament keddi általános vitájában Brenner Koloman, a Jobbik vezérszónoka az általa „Lex Hadházynak” nevezett kormánypárti javaslattal kapcsolatban arról beszélt, pártja egyetért azzal, hogy
retorziója legyen annak, ha valaki – mint ahogy azt Hadházy Ákos tette – szándékosan, „politikai célzattal bojkottálja” a képviselői eskütételt.
Hajnal Miklós, a Momentum vezérszónoka szerint látszik, hogy a kormányoldal a kellemetlen személyeket igyekszik kizárni a parlamenti munkából. Azt javasolta, hogy inkább a válságkezeléssel, vagy az uniós pénzek lehívásával, hozzáférhetőséggel foglalkozzanak és engedjék Hadházy Ákost esküt tenni. Jámbor András, a Párbeszéd vezérszónoka is kitért Hadházy Ákosra, szerinte az ő esete példa arra, hogyan lehet bármely képviselő jogait csökkenteni, illetve elvenni.
Hadházy Ákos a közösségi oldalán azt írta, a parlament Igazságügyi Bizottsága egy nappal korábban az utolsó pillanatban levette a napirendről az eskütétele időpontjáról szóló állásfoglalást.
Persze önmagukat is szembeköpik ezzel. De így Kövér Lászlónak segítenek abban, hogy legalább szeptemberig szabotálhassa a felesketésemet”
– fogalmazott a független képviselő a Facebook-oldalán.
Hadházy Ákos a Jobbik vezérszónokának felszólalására is reagált, azt írta: Brenner Koloman korábban két éven át a parlament alelnökeként, most a külügyi bizottság alelnökeként, a törvényalkotási bizottság tagjaként és frakcióvezető-helyettesként vesz fel az alapfizetésén felül még körülbelül 700 ezer forintot.
Nyitókép: Hadházy Ákos Facebook-oldala