Szocialistákra vallott a korrupciós ügy koronatanúja
A szocialista Molnár Zsolt neve a zuglói parkolási botrány kapcsán merült fel. Sajtóinformációk szerint a korrupciós ügyben érintett, a kerületi parkolást üzemeltető, majd a nyereségből politikusoknak visszaosztó cégcsoport, a SYS IT Services képviselője, Fuzik Zsolt – aki egy másik ügyben költségvetési csalással gyanúsítottak meg – vádalku keretében vallott a vesztegetésekről. A kihallgatási jegyzőkönyv szerint Fuzik azt mondta, hogy 250 millió forintot, a profit felét adta át Tóth Csaba szocialista országgyűlési képviselőnek és Horváth Csaba fővárosi MSZP-s politikusnak.
Az SYS IT Services azonban 2019-ben egy jelentős fővárosi közbeszerzést is megnyert, a BKV informatikai rendszerének működtetésére. A kihallgatási jegyzőkönyben Fuzik azt állítja, hogy Molnár és társa, a pályázat beadása előtt azzal keresték fel a SYS IT-t, hogy „nem támadják meg a szerződést”, ha fizetnek nekik. Molnár Zsolt ezért 40 milliót forintot kért, amit Fuzik szerint át is adott egy találkozón a szocialista képviselőnek. Molnár a találkozó tényét nem tagadta, de határozottan visszautasította, hogy bármilyen pénzt is átvett volna Fuziktól. Az ügyben a szintén szocialista Tóth Csabát és Horváth Csabát is gyanúsítottként hallgatta ki az ügyészség a tavasszal.