az új alpolgármesterek mellett új tanácsnokok is érkezhetnek az I. kerületbe.
(Eddig mindössze egy tanácsnoka volt a városrésznek.) Az erről szóló szabályozás ugyancsak ott hever a képviselő-testület asztalán, és amennyiben átmegy a baloldali többségen, úgy Budavárnak immár idősügyi, okos városért, valamint testvérvárosi kapcsolatokért felelős tanácsnoka is lesz.
Az első pozíciót azért hoznák létre V. Naszályiék, hogy a kerületi időseket ne csupán szociális, hanem közösségépítő, támogató közösség kialakításával is segítsék. A másodikat azért, hogy új, modern városrészt alakítsanak ki. A harmadikat pedig azért, hogy szoros kapcsolatokat alakítsanak ki a Budához kapcsolódó külföldi városokkal, kerületekkel.