„Ismét elindult a fideszes úthenger, melynek első áldozata Mártély” – kezdte Facebook-bejegyzését Márki-Zay Péter. Hódmezővásárhely polgármestere azt írja: Lázár János a napokban összehívta a település négy önkormányzati képviselőjét, akik ezt követően a „nyilvános nyomás hatására megszavazták a képviselőtestület önfeloszlatását”. Márki-Zay hangsúlyozza: Mártély azon 4 település közé tartozott a választókerületben, amelyet eddig nem a Fidesz irányított.
A volt miniszterelnök-jelölt szerint a Fidesz források és beruházások megvonásával, zsarolással és fenyegetésekkel szeretné megkaparintani mindazon településeket, amelyek még nincsenek a kezükben.