Közösségi oldalán jelentette be Jakab Péter, a párt elnöke, hogy megalakult a Jobbik új frakciója. Jakab szerint „rossz hír ez a Fidesznek, hisz ismét ebben a minőségben lesznek kénytelenek végighallgatni a felszólalásaimat a parlamentben”, majd megköszönte képviselőtársai bizalmát, hozzátéve:
igyekszem még több munkával megszolgálni a parlamenten belül és azon kívül is”.
Mint bejegyzésében is írja, a Jobbik 10 fős frakcióval állt fel. Ez egyébként óriási zsugorodás 2018-hoz képest, akkor a Jobbik még 26 képviselővel rendelkezett az Országgyűlésben.