– mondta a politikus, hozzátéve: Vona Gábor, a Jobbik korábbi elnöke még úgy fogalmazott, „elvette a Jobbik lelkét”, Jakab Péter pedig meg sem próbálta visszaszerezni azt. A parlamenti államtitkár akkor azt mondta: a Jobbik támogatottsága folyamatosan csökken, „ez pedig április harmadikára is rá fogja nyomni bélyegét”. Mint mondta, ezért valakinek vállalnia kell a felelősséget, „abban a pillanatban a bohócsipka sem fog magán segíteni”.
A zsugorodás megtörtént, de a felelősséget senki sem vállalta”
– összegzett Dömötör Csaba, utalva arra, hogy a Jobbik szavazótábora gyakorlatilag megfeleződött 2018 óta, Jakab Péter pedig annak ellenére nem mondott le, hogy egy korábbi videófelvételen erről beszél.