A párt azt szeretné, ha mindenkinek emberhez méltó életlehetősége lenne, vagyis „éljünk békében, olyan normális életet, ahol lehetőségünk van normális lakhatásra, a fiataloknak lakáshoz jutásra úgy, hogy nem adósodnak el életük végéig, megkapjuk a bért, amiért dolgozunk, és ennek nagy részét nem veszik el” – ismertette. Hozzátette: a párt tehát az egyszerű emberek gondjait szeretné megoldani, ezért fontosnak tartja, hogy olyanok jussanak be a parlamentbe, akik tudják, hogyan élnek a hétköznapi emberek. Gődény György – Kölcsey Ferenc Huszt című versének elszavalása után – arról beszélt: nem a múlton merengés, a dicsőséges napok felemlegetése hozza el a jövőt, hanem tudni kell, hol tartunk és hová akarunk eljutni.