Toroczkai Jakab Péter szemére veti, hogy Jakab akkor nem szólalt fel, amikor a kormány lehetőséget adott a munkáltatónak, hogy kötelezően előírja munkavállalói számára az oltást, csak most februárban.
Közleményét a Mi Hazánk elnöke azzal zárja, hogy felsorolja, pártja eddig mit tett a kötelező oltások ellen: többször tüntetést szerveztek a „coviddiktatúra” ellen; alkotmányjogi panasszal is éltek a kötelező oltások ellen, illetve elmondása szerint a mihazánkos polgármesterek saját településük költségvetéséből átmeneti munkahelyet létesítettek azoknak, akik az oltás hiányában elvesztették munkájukat.
A Mi Hazánk elnöke emlékeztet: az ő pártjuk kezdett először aláírásgyűjtésbe a kötelező oltás ellen.