Ha felkérnek egy olyan esemény szervezésére, amely kedvező lehet a résztvevő városoknak, akkor miért mondanék nemet? Mindig pragmatikus szemlélettel hozom a döntéseimet. Amit eddig megtudtam, hogy ez egy kedvező feltételekkel megtartható esemény, amely pont akkor lesz, amikor a járványidőszak után talpra állni próbáló turizmus számára kifejezetten jól jöhet egy ilyen forgalom- és brandérték-növelő rendezvény, amelynek ráadásul plusz beruházási igénye sincs, és csökkentett jogdíjak mellett lehet lebonyolítani.
Mi lesz a feladata?
Nem kötődöm a vizes sportokhoz, a felkérés valószínűleg azért talált meg, hogy a pénzügyi szemléletet megjelenítsem a bizottságban. A felkérést úgy értelmeztem, hogy lesz véleménynyilvánítási lehetőségem, egyébként sem az a személy vagyok, aki csak csendben ül. A szervezőbizottság pedig a rendezvény főbb kérdéseiben, a tervekben és költségvetésben rendelkezik majd döntéshozatali kompetenciákkal tudomásom szerint.”