Vona Gábor az Inforádió Aréna című műsorában vendégeskedett hétfőn, ahol többek között az ellenzéki összefogásról kérdezték. Arra a kérdésre, hogy ha az ellenzék előre látta volna, hogy Márki-Zay Péter lesz a közös miniszterelnök-jelölt, akkor végigcsinálják-e az előválasztási folyamatot, Vona azt felelte:
Én arra jutottam, hogy mintha már bánná az ellenzék ezt a jelenlegi helyzetet”
– fogalmazott a Második Reformkor Alapítvány alapítója az ellenzéki pártokra utalva. „Én azt gondolom, hogy ha ennek a tudatában vissza lehetne tekerni az időt, akkor az ellenzéki pártok megakadályoznák azt, hogy Márki-Zay Péter nyerje az előválasztást” – tette hozzá.