Se nyugati egyetemi campus, se autokrácia
Ha azonban arról lehetne beszélni, akkor ez nem Magyarország lenne, hanem vagy keleti autokrácia, vagy nyugati liberális körbeburkolózott egyetemi campus, és „egyiket sem szeretnénk” – jelentette ki Orbán Balázs. „Ha igazán hiszünk a demokráciában, akkor bizony el kell fogadnunk, hogy nem mindig nekünk van igazunk” – fogalmazott az államtitkár.
Orbán Balázs azt mondta, hogy az NKE különleges egyetem a magyar felsőoktatási térben: az intézmény nem semleges abban az értelemben, hogy a magyar állam fennmaradásán, a magyar jövő biztosításán kell dolgoznia. Deli Gergely, az NKE Államtudományi és Nemzetközi Tanulmányok Karának dékánja közölte, hogy a versenyt, amelyen középiskolások vesznek részt,