Emlékezetes, Ceglédi Zoltán politikai elemző a baloldal jelöltjének kampányával kapcsolatban egy bejegyzésében úgy fogalmaz: „Előre kérem, mielőtt bármely ellenzéki párt bármely aktivistája kezd el itt pukkancskodni, immár a határon túli magyarokra köpködve, hogy fogja föl: itt azokról az emberekről beszélünk, akik már ide is költöztek, mondjuk Kolozsvárról vagy Szabadkáról, ők itt dolgoznak, tanulnak, élnek, legalább őket ne gyűlöljétek már”.
Magyarázkodik az idősek elhalálozásával kapcsolatos kijelentései miatt
Márki-Zay hosszú magyarázkodásba kezdett a szombati nyugdíjasokat érintő újévi köszöntője kapcsán. A baloldal jelöltje arról beszélt, hogy nem örvendezett azon, hogy „a fideszes nyugdíjasokat pusztítaná valamilyen kór. Egyszerű tényként állapítottam meg, hogy az idős korosztályban nagyobb a Fidesz-szavazók aránya, a fiataloknál meg kisebb. És, hogy egyébként a covid miatt még több időskorú halt meg, mint amennyi a természetes fogyás lett volna más években”.