Megdöbbentő nyilatkozatot tett a minap Bruck Gábor a Klubrádió Reggeli személy című műsorában, amelyről a Mandiner is beszámolt. A balliberális köröknek dolgozó kampánytanácsadó kijelentette, hogy még nem lehet tudni, bekapcsolódik-e a magyar parlamenti választási kampányba Amerika, s konkrétan megnevezte, hogy az FBI-ra (Szövetségi Nyomozó Iroda), illetve a CIA-re (Központi Hírszerző Ügynökség) gondol. Kijelentette, az a gyanúja, hogy figyelik a fejleményeket, és
ha „elég erős az ellenzék, akkor be fognak lépni”.
.Azt is elmondta, hogy a környező országokban ezt „elég jó ritmusban csinálták. Nyilvánosságra kerülnek olyan információk, aminek nem örül az, aki éppen hatalmon van. Ebből szerintem sokat tudnak, az a kérdés, hogy használják vagy nem” – állította Bruck Gábor.