Nem szöszözött az ukrán férfi: inkább feleségül vette a fogyatékkal élő anyósát, csak hogy ne kelljen bevonulnia
Esze ágába se volt elmenni a húsdarálóba.
Válaszul a történtekre a zsidó állam szigorította a kibertechnológia exportjára vonatkozó szabályokat – számol be a Süddeutsche Zeitung.
A Süddeutsche Zeitung arról cikkezett, hogy az izraeli kormány reagált a Pegasus kémszoftver körül kialakult botrányra. A cikkben Magyarországot is azok között az országok között említik meg, ahol kutatások szerint a kémszoftverrel durva visszaélések történtek. Válaszul a történtekre Izrael szigorította a kibertechnológia exportjára vonatkozó szabályokat. A kiadott közleményben az áll, hogy „a súlyos bűncselekmények és a terrorcselekmények fogalommeghatározását megszigorították, hogy megakadályozzák a határok elmosódását ebben az összefüggésben”.
A közlemény hangsúlyozza, hogy a „véleménynyilvánítás vagy kritika” nem tartozik a terrorista vagy bűncselekmény kategóriába. A Calcalist izraeli üzleti magazin korábban megírta, hogy 102-ről 37 államra csökkent azoknak az országoknak a száma, ahová izraeli kibertechnológiát lehet exportálni. A jelentés szerint a listán elsősorban nyugat-európai országok, valamint az USA és Kanada szerepelnek, de például Magyarország, az Egyesült Arab Emírségek, Szaúd-Arábia vagy Marokkó már nem.
(Nyitókép: Pegasus földet ér – Jessica Bradsher szobra az amerikai Kentucky államban. Illusztráció. Fotó: Reuters)