Ostoba döntésnek nevezte pénteki közleményében a Kereszténydemokrata Néppárt (KDNP), hogy a budapesti városvezetés – takarékoskodásra hivatkozva – jelentősen csökkenti a BKK jegykiadó automatáinak számát. Hozzáértő szakemberek szerint is hibás a lépés, mert egyrészről komoly bevételtől esik majd el a Budapesti Közlekedési Központ (BKK),
hiszen 80-szor annyi bevételt generáltak ezek a szerkezetek, mint amennyibe fenntartásuk került,
másfelől még jelenleg is kevesebb automata van Budapesten, mint a régió többi fővárosában, így nem lehet elég indok a jegyvásárlásra szolgáló mobilapplikáció remélt térnyerése sem – írják.