Megalakult a Kisgyermekesek Érdekvédelmi Szövetsége

2021. december 02. 15:20

Július elsejével lépett hatályba a „kismama-szövetkezetek” alapításáról szóló jogszabály, és a már működő öt szövetkezetből négy lépett érdekvédelmi szövetségbe.

2021. december 02. 15:20
null

Megalakult a Kisgyermekkel Otthon Lévők Szövetkezeteinek Országos Érdekképviseleti Szövetsége (Kisgyermekesek Érdekvédelmi Szövetsége) szerdán Budapesten. Csomai Eszter, a szövetség megválasztott elnöke az MTI-nek elmondta, július elsejével lépett hatályba a „kismama-szövetkezetek” alapításáról szóló jogszabály, és a már működő öt szövetkezetből négy lépett érdekvédelmi szövetségbe.

Ezekben a szövetkezetekben

olyan szülők dolgozhatnak, akik gyest, gyedet kapnak.

Az új szövetkezeti forma segíti őket abban, hogy könnyebben visszatérhessenek a munkaerőpiacra, hiszen rugalmas, részmunkaidős foglalkoztatást tesz lehetővé – ismertette.

A szövetkezeti foglalkoztatás a meglévő munkaviszonyt nem érinti, pluszjövedelmet biztosít, és

kedvezőbbek az adózási feltételek, hiszen kizárólag a 15 százalékos jövedelemadót kell megfizetni

– mondta. Csomai Eszter hozzátette, az érdekképviseleti szövetségi formának köszönhetően a szövetkezetek egymást támogatva még hatékonyabbak tudnak lenni, szélesebb körben megismertetni ennek az atipikus foglalkoztatási formának az előnyeit a társadalommal.

Mit mondott Kósa Lajos?

Kósa Lajos (Fidesz) országgyűlési képviselő, az Országos Szövetkezeti Tanács (OSZT) elnöke arról beszélt, hogy a kismama-szövetkezetek működése hasonló lesz a már évek óta meglévő diák- és nyugdíjas-szövetkezetekéhez. Példaként elmondta, az iskolaszövetkezeteket tömörítő DiákÉSZ nyilvántartása szerint 200 ezer diák dolgozik a tagszervezeteken keresztül, és a nyugdíjas-szövetkezeteken keresztül munkát vállalók is több tízezren vannak.

Kósa Lajos arra számít, hogy a kismama-szövetkezeti formában is 50 és 100 ezer közötti lesz a foglalkoztatási létszám.

A magyar munkaerőpiacnak az atipikus foglalkoztatási forma nagyjából a tíz százalékát fedi le – mondta az OSZT elnöke, hozzátéve: a jelenlegi piaci igényeknek a 70-80 százalékát tudják kihasználni.

Hozzátette: Magyarországon jelenleg 4,6-4,7 millió embernek van munkaviszonya, közülük 130 ezren kölcsönzött munkaerőként dolgoznak, szövetkezeti formában nagyjából 300 ezren dolgozhatnának, tehát van még „felfutása” ennek a foglalkoztatási formának. Kósa Lajos elmondta, ha a most megalakult érdekképviseleti szövetség az OSZT tagja lesz, információval, szervezésben, a szövetkezeti munkavállalás könnyítésében tudnak segíteni új tagjuknak.

(MTI)

Nyitókép: Pixabay

Amerika választ! Kövesse élőben november 5-én a Mandiner Facebook-oldalán vagy YouTube-csatornáján!

Összesen 6 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
szemlelo
2021. december 02. 17:05
Vigyázzunk azért a statisztikában kimutatott szövetkezeti formával. Sok vállalkozásnál a zsebből fizetett alkalmazottak szövetkezeti tagként vannak bejelentve, mert úgy nem vonatkozik rájuk a minimálbér. Ennek nincs köze a kismama szövetkezetekhez, csak a statisztika ötlött a szemembe.
ancilla
2021. december 02. 16:18
Remélem, hogy fellépnek a kisgyerekek beoltatása ellen a Pfizer kotyvalékkal.
erdei nyezega
2021. december 02. 16:16
hát?....jó ötlet!.....ebben az lmbtq időkben jól jöhet.....de ki kéne képezni az anyukákat a kalecsnyikov kezelésére is, ha már az apukák egy tutyimutyik...mer úgy hiszem szükség lesz rá!....4 éves kortól nemátalakító műtétek szülői beleegyezés nélkül?....ez a terrorizmus legszörnyűbb válfaja!..az emberiség elleni bűntettek közül is legsúlyosabb!..egyértelmű büntetése az halál minden esetben!...aki ilyet tesz azt a pokol legmélyebb zugába kell küldeni irgalmatlanul az összes haverjával , támogatójáva legyütt!!!!!!!!.......
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!