„A brüsszeli bürokrácia vért hány a rezsicsökkentéstől” – fogalmazott kérdésre válaszolva a kormányfő. „Brüsszelben a multik diktálnak” – tette hozzá. Orbán Viktor elmondta, amikor rezsicsökkentés és benzinárcsökkentés van, akkor a multiktól veszünk el pénzt. A baloldal viszont mindig a multik oldalán áll – mondta. Emlékeztetett: 2010 előtt kétszer-háromszor ennyi volt a gáz és az áram ára, miközben azt ígérték, nem lesz emelés. A multik mindig elkezdik védeni az érdekeiket, és úgy állítják be a dolgokat, mintha az ő érdekük közérdek lenne.
Nem lehet úgy kezelni válságot, hogy az emberekkel fizettetjük meg”
– hangsúlyozta. A baloldal le van kötelezve a multik felé, és bízik benne, hogy neki lesz igaza. Amikor a baloldal azt mondja, hogy kevesebbet kell fogyasztani, akkor sokan csak egy dolgot mondanának... Pedig a rezsiügyben egyet is érthetnénk – mondta a kormányfő.