A kormány ezért úgy döntött az operatív törzs javaslataira támaszkodva:
- A cégek és vállalkozások jogot kapnak arra, hogy előírják a védőoltást a dolgozók számára,
- Közösségi közlekedési eszközökön november elsejétől a maszkviselés kötelező,
- A közegészségügyi intézményekben látogatási tilalom lép életbe. A szociális intézményekben a vezetők döntenek a látogatási tilalomról.
Mint elmondta: ezen intézkedések célja az, hogy nőjön az oltások száma. A fentiekhez hozzátette: a magyar állam, mint munkáltató is elő fogja írni az oltást, az önkormányzatok esetében pedig a polgármesterek dönthetnek arról, élnek-e ezzel a joggal. Kérdésre elmondta: ez az előírás az első két oltásra vonatkozik. Gulyás úgy fogalmazott: ha a munkavállaló megtagadja az oltás felvételét, úgy fizetés nélküli szabadságra kell őt elküldeni, ha pedig egy éven keresztül fenn kell tartani a rendkívüli intézkedést, akkor egy év elteltével el is lehet bocsátani.