A baloldal miniszterelnök-jelöltje az egyik előválasztási vita során egyenesen felelőtlen ígéretnek nevezte az üzemanyagárak adójának csökkentését:
– Kérdező: „De ez azt jelenti, bocsásson meg, hogy nem csökkentené a jövedéki adót az üzemanyagok esetében?”
– Márki-Zay Péter: „Hogyha valaki azt ígéri, ha valaki az ígéretekre figyel, akkor szavazzon a Kétfarkú Kutya Pártra. Tehát, hogyha valaki felelősen fog kormányozni, akkor meg fogja nézni azt a rengeteg ígéretet. Mindenki növelni akarja a béreket, a juttatásokat, lakást akar építeni, beruházni akar, fejleszteni akar, zöldgazdaságot akar, és a többi, ami iszonyatos pénzbe kerül. És egyébként meg adót akar csökkenteni minden egyes területen. Ezek olyan felelőtlen ígéretek.”
„Az embereknek érezniük kell az energiaár növekedését”