Létezik olyan felnőtt, cselekvőképes ember, aki mindezt elhiszi?

Valaki magyarázza már el nekem, hogyan lehetséges az, hogy létezik egy ember az országban, aki körül minden másképp van, mint ahogy azt látjuk?

Ma már láthatóan a kormány megbuktatását tartja legfőbb missziójának az Orbán-fóbiában szenvedő Juszt László, aki rengeteg emberrel összeveszett az évek során, jelenleg pedig egy kerületi tévében vezet műsort. A már családi háttere miatt is a baloldalhoz húzó Jusztot korábban maffiakapcsolatokkal is megvádolták.
Igen aktív lett a Facebookon a szebb napokat is megélt műsorvezető, Juszt László, aki naponta oszt meg kormányellenes, a kormánytagokat gyalázó bejegyzéseket. Láthatóan zsigeri gyűlöletet táplál az Orbán-kormány iránt, egy korábbi interjújában azt mondta: Orbán tizenkét évet vett el az alkotói munkájából. Rögeszméjévé vált, hogy több műsorát is a miniszterelnök parancsára szüntettek meg.
Juszt jelenleg a Tóth József vezette XIII. kerület helyi televíziójánál, a TV13-nál műsorvezető, olyan nevekkel együtt, mint Bánó András vagy Bolgár György.
Nem volt ez persze mindig így.
Az 1952-ben született műsorvezető a gimnázium után a Szófiai Egyetemen diplomázott, majd elvégezte a MÚOSZ iskoláját is, de már korábban elkezdett újságírással foglalkozni.
Édesapja, Juszt Lajos – aki 1945-ben, középiskolásként lépett be a Magyar Kommunista Pártba – szép karriert tudhatott maga mögött: 1970-től a Pénzügyminisztérium szociális és kulturális főosztályának vezetője lett, majd nyolc évvel később
Innen ment nyugdíjba 1988-ban.
Juszt Lajosnak rövid ideig beosztottja volt az SZT-tiszti múltját jó ideig elhallgató Medgyessy Péter későbbi miniszterelnök is. Valószínűleg innen datálható a korábbi kormányfővel való barátsága. De nem Medgyessy volt az egyetlen, később politikai karriert befutó szereplő, akihez szorosabb kapcsolat fűzte. A volt SZDSZ-es főpolgármester, Demszky Gábor is barátja lett. Kerekedett is egy botrány 2004-ben egy méregdrága utcazenei fesztiválból, amelyben a hírek szerint a feleségeik voltak érintettek.
Visszatérve a kezdetekhez, a családi háttér, apjának a kommunista érában betöltött pozíciói nyilván nem jöttek rosszul a pályakezdésben, bár Juszt elmondása szerint soha nem lépett be a pártba, és erre nem is kérte senki.
Először a Magyar Rádióban kezdett dolgozni; saját bevallása szerint nagyon élvezte azt az időszakot, amely során a rádiózás mellett konferálni is elkezdett, és több ezer haknit csinált meg évente, nem is titkolva, hogy mennyire jól keresett vele.
A nyolcvanas években már a Magyar Televíziónál dolgozott, a TV Híradó riportere és műsorvezetője is volt. Máig büszke arra, hogy Szófiában
Juszt rengeteg emberrel összeveszett az évek alatt, 1991-ben például az akkori TV-elnök Hankiss Elemérrel akasztott tengelyt, aki egy hónapra letiltotta a képernyőről, miután Franka Tiborral egy interjúban gyakorlatilag letámadták Torgyán Józsefet. Hankiss szerint agresszívan és felkészületlenül.
1992-ben aztán elindult saját bűnügyi műsora, a Kriminális, amelynek egy botrány vetett véget 1998-ban. Juszt ellen azért indult büntetőeljárás, mert a műsorával azonos nevű lapjában a fideszes politikusok megfigyelési ügyének kapcsán titkosszolgálati dokumentumokat hozott nyilvánosságra.
A kormányváltás után a régi barát, Medgyessy Péter segítette vissza az MTV képernyőjére. Előtte azonban – még a szocialisták miniszterelnök-jelöltjeként – ki is tüntette 2002 tavaszán a Szabad Sajtó Díjjal. Juszt új műsort indított, a TV-ügyvédjét, amelyet aztán 2009-ben szüntettek meg, miután az MTV vezetése úgy ítélte, hogy túl drága volt a gyártása. Bár ekkor épp baloldali kormánya volt az országnak, ő itt is jobboldali ármánykodást sejtett a háttérben.
Juszt ezután az ATV-re költözik, de műsorai nem húzzák sokáig, 2011-ben a Pénz/Ügyek című műsorból kell távoznia, mert a tv vezetése szerint nem hozta a nézettségi adatokat, a TV-ügyvédje pedig az ATV-nek is túl drága volt, így megszüntették. Bár Magánbeszélgetések című műsora tovább fut, végül az alacsony nézettség miatt ezt is leveszik a műsorról.
Juszt ezt már nem hajlandó lenyelni, szakít a csatornával,
A pert azonban elbukta, a döntés kapcsán pedig Rózsa Istvánnal, az ATV akkori elnökével egy-egy hosszú Facebook-posztban aprították egymást.
Közben neve még a Prisztás-gyilkosság büntetőperében is felmerül, az egykori maffiafőnök Radnai László ugyanis az egyik tárgyaláson azt mondja, hogy a gyilkosságot megrendelő Portik Tamás egy másfél milliós karórát adott Jusztnak azért, hogy Portikról vagy sehogy, vagy korrektül tájékoztassanak.
A műsorvezetőnek komoly és hosszan tartó konfliktusa alakult ki Frei Tamással is, aki 2001-ben egy riportműsorában megszólaltatott egy állítólagos orosz bérgyilkost, aki azt állította, 1 millió dollárért elvállalná a magyar miniszterelnök meggyilkolását. Juszt erre azon nyomban kirohant Moszkvába, ahol pillanatok alatt megtalálta az illetőt. Erről egy ideig nem árult el többet, majd a konfliktus újabb felizzása kapcsán arról beszélt, hogy csak felhívta egy moszkvai gyártásvezető kollégáját, aki egy nap alatt megtalálta neki a bérgyilkost játszó statisztát.
Jusztról 2017-ben azt írta az Átlátszó, hogy oroszok külföldön indított hírcsatornájának, a Russia Todaynak lett volna a magyar arca, de ez a terv végül meghiúsult. A portál által közölt dokumentum szerint a csatorna mögött álló Orosz Befektetési Alap elnöke, Mihail Voloshin ezt a magyar sajtóban Jusztról megjelent,
Hogy ez mit jelent, az a műsorvezető Átlátszó ellen indított peréből derült ki: jelesül, hogy a portál leközölte egy Jürgen Roth nevű német író könyvében szereplő, a bombagyárosként elhíresült Dietmar Clodótól származó nyilatkozatot, amely Jusztot összefüggésbe hozta a hírhedt ukrán maffiafőnökkel, Szemjon Mogiljeviccsel.
A műsorvezető ezt visszautasította, az Átlátszó ellen személyiségi jogi pert indított, amit meg is nyert. A bíróság szerint a portál megsértette Juszt jó hírnév védelméhez való jogát, mivel hamisan állította, hogy a műsorvezető kenőpénzt kapott volna Mogiljevicstől.
Ugyanezzel a maffiakapcsolattal állt elő ugyanakkor a PestiSrácok tényfeltáró újságírója, Mező Gábor is, aki januárban nyilatkozott lapunknak a Média lenyúlásának titkos története című, idén megjelent könyve kapcsán. Juszt őt is perrel fenyegette meg a kijelentései miatt.
Nyitókép: MTI/Földi Imre