Osztrák fegyverletétel: a kormány fizet a szíriai menekülteknek, ha hajlandók hazatérni
2015 óta 87 ezer szír állampolgár kapott menekültstátust az osztrák hatóságoktól.
A baloldal miniszterelnök-jelöltje szerint az a fontos, hogy a migránsok „magyarrá váljanak legkésőbb egy-két generáció múlva”.
Mint arról korábban beszámoltunk, Márki-Zay Péter, a baloldal miniszterelnök-jelöltje egy korábbi interjújában vette védelmébe a bevándorlást köztudottan támogató Soros Györgyöt. „Soros egy nyomorult migránst sem hozott be Magyarországra” – fogalmazott Márki-Zay.
Hódmezővásárhely polgármesterének azonban nem ez volt az első, migrációt támogató nyilatkozata. Egy korábbi, Facebookján publikált videójában Márki-Zay arról beszélt a bevándorlás kapcsán, hogy szerinte „az Európai Unió sajnos az integrációban nem jár élen. (…)
Mint fogalmaz, azt szeretné, ha Magyarország „előrelépne az integrációban”. A migránsok tekintetében Márki-Zay a 100-150-200-300 évvel ezelőtt beköltözött svábok, szászok, ukránok, ruszinok, tótok vagyis szlovákok, románok, oláhok, szerbek, rácok esetével vont párhuzamot.
– fogalmazott Márki-Zay.
A polgármester korábban is következetesen kiállt a migráció mellett. Könyvében egy „egy nagy horderejű amerikai kutatásra” hivatkozva azt mondta, „összességében inkább pozitív, mint negatív hatást gyakorolt a nagyszámú, egy időben történő bevándorlás a térség gazdasági fejlődésére”.
Márki-Zay egy másik alkalommal, egy lakossági fórumon arról beszélt, hogy nem bántanak senkit a migránsok.
Mindehhez hozzátette azt is, hogy – álláspontja szerint – az illegális migráció politikai manipulációs eszköz.
***
Ez minden, csak nem ellenzékváltás és jobboldaliság – összeomlóban a Márki-Zay-jelenség
A Mandiner Reakcióval hétről hétre igyekszünk elmagyarázni fontos (itthoni és külföldi) közéleti ügyeket közérthetően és lényegre törően. Célunk, hogy néhány percben vázoljunk a Mandiner felületein egyébként bővebben és alaposan is kifejtett, bemutatott témákat. Az első rész a baloldali előválasztást megnyerő Márki-Zay Péter állítólagos jobboldaliságáról, kereszténységéről, illetve arról szól, hogy bár egyesek azt mondják róla, mégsem váltotta le az ellenzéket.
Nyitókép: AFP / Kisbenedek Attila