Márki-Zay szerint az előválasztáson Karácsony, a választáson viszont ő lenne a jó közös jelölt.
Arra a kérdésre válaszolva, hogy döntésével csalódást okozhat szavazói körében, és akár el is bukhatja körzetét, Márki-Zay beismerte: „a Mindenki Magyarországa Mozgalom és a saját támogatottságomban viszont nagyon komoly kritika az általam is kritizált Karácsony Gergely mögé történő beállás”. Hozzátette: „még ha ezt részben a DK és a Jobbik fűtik is, akik éppen saját maguk kötötték az előválasztás első, valóban nem értékalapú koalícióját.”
Ugyanakkor elmondta azt is: „Én úgy gondolom, hogy ha csalódnak, akik rám szavaztak, nem mennek el, de semmiképpen nem szavaznának Dobrevre. Persze