A BRFK az Országos Idegenrendészeti Főigazgatósággal, a Fővárosi Katasztrófavédelemi Igazgatósággal, a Nemzeti Adó- és Vámhivatallal, valamint az erzsébetvárosi önkormányzat és a fővárosi kormányhivatal VI. kerületi népegészségügyi osztályának munkatársaival közösen tartott csütörtöki ellenőrzésen tetten érték az alkalmazottakat, akik
egy német állampolgárnak 212 ezer forintos italfogyasztásról állítottak ki számlát, holott a férfi csak egy kávét kért.
Amikor a vendég vitatta az összeget, azzal fenyegették: ha nem rendezi a fogyasztást, rendőrt hívnak és az eljárásban felmerülő költségeket, valamint a tolmács díját is neki kell megtérítenie. A német férfi a nyomozóknak azt is elmondta, hogy a bárban két nő ültette le, majd vitte neki az italokat, anélkül, hogy ő rendelt volna, hiszen pacemakere miatt nem is szokott alkoholt inni.