„A fórumomon megjelent egy fickó, akit sokan csak arról ismernek, hogy szeret lőfegyverrel mászkálni. A fórumon zaklatta a választókat, majd megrúgta a munkatársamat” – így látja az esetet a Jobbik-elnök.
Jakab Péter szerint ezután „a fórum lebonyolításáért felelős egyik rendezvénybiztosító” tette a dolgát. A politikus neki és a rendőrségnek is köszönetet mondott, hogy „utána bent tartották ezt a Fidesz-média szerint ártatlan, »kutyát sétáltató járókelőt«”.
A pártelnök azzal zárta posztját, hogy megteszik a jogi lépéseket.