Rimaszombatban ülésezett vasárnap az MKP kongresszusa, ahol arról döntöttek, hogy a párt belép-e a Szövetségbe – írja az Új Szó. Hozzátették: a küldöttek a Szövetségbe való beolvadás mellett döntöttek. Forró Krisztián a Szövetség elnökjelöltje, Berényi József lesz az MKP platformjának elnöke.
Emlékeztettek: miután az Összefogás szeptember 11-én Komáromban elfogadta a Szövetség alapszabályzatát, a Híd pedig szeptember 18-án Tardoskedden jóváhagyta a párt megszűnését és beolvadását a Szövetségbe, már csak az MKP kongresszusának hozzájárulására volt szükség ahhoz, hogy minden adott legyen az új párt megalakulásához.