Jakab Péter nyílt levélben vágott vissza Puzsér Róbertnek
Jakab és Puzsér a határon túli magyarok szavazati joga kapcsán feszült egymásnak.
Gaudi-Nagy Tamás a Jobbik árulási folyamatának betetőzését látja abban, hogy a párt szövetségbe forrt azokkal, akik azt a kegyetlen, magyarellenes rendszert működtették.
Novák Előd, a párt alapítója a Magyar Nemzetnek úgy fogalmazott, 2006-ot ribilliónak nevezni a magyar ellenállás megcsúfolása. Hangsúlyozta: a Jobbik a 2006-os események nyomán megerősödött nemzeti radikális ellenállásnak köszönheti parlamentbe jutását, most mégis a rendőrterror legfőbb irányítója, Gyurcsány Ferenc vezeti az elvtelen balliberális szivárványkoalíciót, amelynek a párt is részese.
„Jakab láthatóan arra számít, hogy remélt kormányra kerülésüket az emberek csalódása, utcai tüntetések követik majd, s a jelek szerint a rendőri vezetők cseréjével arra készül, hogy ismét vérbe fojthassák a magunkfajtákat” – vélekedett Novák Előd.
Az árulási folyamat betetőzése
A Magyar Nemzet megszólaltatta Gaudi-Nagy Tamást is, aki szerint Jakab Péter nyilatkozata mind tartalmában, mind nyelvezetében annak bizonyítéka, hogy
Hozzátette: a Jakab-féle Jobbik árulási folyamatának betetőzését látja abban, hogy a párt szövetségbe forrt azokkal, akik ezt a kegyetlen, emberi jogokat sárba tipró és magyarellenes rendszert működtették.
A lap felidézte, hogy a miniszterelnök-jelölti vitában Jakab Péter azt mondta: egy kormányváltás esetén az első héten minden olyan törvényt és jogszabályt hatályon kívül kell helyezni, ami lehetővé tette a pártállam kiépítését, a pártállam vezetőit pedig meneszteni kell.
„A felső vezetésben teljes sorcserét kell végrehajtani, beleértve a rendőri vezetőket is” – idézte a pártelnököt. A Magyar Nemzet azon kérdésére, hogy Jakab miért menesztené a rendőrség jelenlegi vezetését, illetve kiket találna alkalmasnak helyettük, a Jobbik sajtóosztálya azt közölte, hogy
az állomány megkérdőjelezhetetlen felkészültségű és tisztességű szakembereinek munkájára viszont számítanak.
„Itt nem lesznek rendbontások”
A pártelnök „ribilliós” kiszólásáról pedig meglehetősen zavarosan úgy fogalmaztak, hogy egy kormányváltás esetén „itt nem lesznek a 2006-os események idején tapasztalható rendőri túlkapások, nem lesznek rendbontások, biztonságos és békés lesz az átmenet. Az emberek ugyanis nem kérnek már a ribillióból - nyugodt kormányváltást szeretnének. Orbánékat leszámítva mindenki ebben érdekelt”.
(MTI)
Nyitókép: MTI/Kovács Tamás