Uniós értékek: Kijevben szélsőségesek támadtak meg egy LMBTQ-rendezvényt (VIDEÓ)
Végül sikerült megfékezni a támadókat.
„A genderelmélet kritikája” című könyv szerzője Torockón kifejtette: a maga részéről a test és lélek egységét, az egyébként tökéletlen emberi természet állandóságát vallva száll vitába azzal a „biológiatagadásban szenvedő” felfogással, amely a nemi szerepeket kizárólag kulturális termékeknek tekinti, és tagadja az emberi természet állandóságát.
A Mandiner főmunkatársa kifejtette: a klasszikus felfogás híveként a maga részéről a test és lélek egységét, az egyébként tökéletlen emberi természet állandóságát vallva száll vitába azzal a „biológiatagadásban szenvedő” felfogással, amely a nemi szerepeket kizárólag kulturális termékeknek tekinti, és tagadja az emberi természet állandóságát, mivel azt a történelem termékének tekinti.
„Ez nem volt a csomag része és nem is szeretnénk, hogy az legyen”
A rendezvény után az MTI-nek telefonon nyilatkozó Szilvay Gergely megállapította:
Magyarországon pedig a nyugati vállalatok melegpárokat ábrázoló óriásplakátokon, szivárványszínű táskákon terjesztik az LMBTQ-ideológiát, holott az uniós csatlakozás idején – mint fogalmazott – „ez nem volt a csomag része és nem is szeretnénk, hogy az legyen”. A szemléletbeli különbséget illusztrálandó Szilvay Gergely megjegyezte: a mosógépnek is van egy bizonyos felépítése és ha nem tartják be a kezelési útmutatót, akkor tönkremegy, de nem azért, mert a társadalom kirekesztette, hanem mert rosszul használták.
Alapjogokért Központ: Az elmúlt tíz évben felerősödött az érzékenyítés
– tájékoztatta az MTI-t a rendezvény moderátora, Párkányi Eszter.
Az Alapjogokért Központ elemzője felidézte: a jogi elemző- és kutatóintézet évek óta foglalkozik az LMBTQ-kérdéssel, hiszen az elmúlt tíz évben felgyorsult az emberkép megváltoztatását célzó antropológiai forradalom, és felerősödött az érzékenyítés: ma már nem lehet olyan filmet, vagy tévésorozatot megnézni, amelyben nincs jelen a téma.
Szilvay Gergely könyvét az Alapjogokért Központ adta ki. Korábban szintén a központ gondozásában jelent meg Marguerite A. Peeters Genderőrület – Útmutató a globális mesterterv megértéhez című könyve. Fontosnak tartják a tájékoztatás lehetőségének megteremtését, a fogalmi tisztázást, segíteni akarnak érvkészletet felhalmozni azok számára, akik nem értenek egyet az LMBTQ-mozgalommal – mondta az Alapjogokért Központ elemzője.
(MTI)
Fotó: MTI/Kiss Gábor