Az Index ezzel szemben úgy értesült, hogy az ellenzéki összefogás pártjai, a DK, az MSZP-Párbeszéd, az LMP, a Jobbik és a Momentum megállapodtak, hogy megpályáztatják a miniszterelnök-jelölti vitát, ezért megkeresték a RTL Klubot, az ATV-t és a Partizánt is. Az RTL egy esti 23 órás kezdést javasolt, a Partizán pedig azt közölte, hogy semmilyen feltételt nem támaszt, rugalmasan viszonyul a pártok javaslataihoz.
A pártok azóta megállapodtak az ATV-vel abban, hogy ezen a csatornán szeptember 12-én lesz, Simon András vezeti majd a beszélgetést – tudta meg a portál. Az Index azt írja, a döntés még hétfőn született meg, azaz,