A kormány a 10 éves Alaptörvény tiszteletére a Nemzeti Hitvallás kifüggesztéséről határozott a középületekben. Karácsony Gergely Facebookon jelentette be: megtagadja a kormány kérését.
Én lennék a legboldogabb, ha Magyarországnak lenne valódi alkotmánya. [...] A Fidesz egypárti Alaptörvénye nyilvánvalóan nem ilyen”
– írta a főpolgármester. Mint fogalmazott, ő olyan alkotmányt szeretne, „amelyet mindenki tisztel, amely létrehozza a szabad és egyenlő, egymás méltóságát soha meg nem kérdőjelező magyarok politikai otthonát. A magyar köztársaságot”. Véleménye szerint az Alaptörvényt „még azok sem tisztelik, akik megszavazták”.