„Függesszük ki a falra a fideszes alaptörvény úgynevezett »nemzeti hitvallását«, mely a Himnusz első sorával kezdődik. Ezt kéri a kormány, merthogy válság van, és ez majd átsegít bennünket a nehéz időkön” – kezdi bejegyzését a Jobbik miniszterelnök-jelöltje.
Miközben a kormány hitvallásokkal akarja kezelni a válságot, az emberek nem tudnak hitvallásokkal fizetni a boltban
– fogalmaz Jakab. Szerinte a baj a bérekkel, a nyugdíjakkal, illetve az adókkal van. „Merthogy a liszt ára egy év alatt 20 százalékkal nőtt, a bérek viszont csak 7 százalékkal, a nyugdíjak 3 százalékkal. Amit az infláció el is visz” – teszi hozzá a politikus.