Dobrev arról beszél, hogy a Demokratikus Koalíció ezt „nem fogja annyiban hagyni.” Elmondta: ha ő lesz a miniszterelnök, tárgyalásokat kezdeményez a norvég kormánnyal arról, hogy a magyar civil szervezetek a jövőben hozzájuthassanak a norvég alap pénzeihez. „A 2022-es kormányváltás után újra jönni fognak Magyarországra a norvég alap pénzei, mert mi nem fogunk ragaszkodni ahhoz, hogy a pénzeket mi osszuk el.
Nekünk csak az lesz a fontos, hogy a magyar civil szervezetek hozzájuthassanak az őket megillető támogatásokhoz”
– mondta el a DK miniszterelnök-jelöltje.