Schmidt Mária: Szinte soha nem tévedett Csurka István
„Csurka István leplezte le először a Soros-hálózatot” – fogalmazott a történész a politikus szobrának avatóünnepségén.
Pályázatot írt ki a II. kerületi Önkormányzat a Göncz-házaspár emlékét megörökítő szoborra.
A Göncz házaspár emlékét megörökítő köztéri szobor elkészítésére írt ki pályázatot a II. kerületi Önkormányzat. A szobor a Vérhalom térre kerül, ahol Göncz Árpád és Zsuzsa 2000-től halálukig éltek.
A terveket elbíráló bizottságba a következők kaptak felkérést: Török András elnök, művelődéstörténész, kulturális menedzser, a Fortepan archívum menedzsere és a Summa Artium Alapítvány kuratóriumi elnöke; Erős Apolka szobrászművész, a XIII. kerületi Göncz Árpád-szobor készítője; Göncz Benedek a Göncz Árpád Alapítvány társalapítója, Göncz Árpád gyermeke; Gulyás András műfordító, nyugalmazott diplomata, a Göncz Árpád Alapítvány kuratóriumi elnöke; Jovánovics György szobrászművész, az óbudai Göncz Árpád-szobor készítője; Kelen Anna művészettörténész, szociológus-politológus, a Virág Judit Galéria vezetője.
A nyílt, országos pályázat részleteiről a Göncz Árpád Alapítvány honlapján és az Önkormányzat közösségi felületein tájékozódhatnak.
(MTI-OS)
Nyitókép: Göncz Árpád volt köztársasági elnök és felesége, Zsuzsa asszony részt vesz a Fővárosi Szabó Ervin Könyvtárban tartott ünnepségen, ahol családja és barátai köszöntötték a kilencvenedik születésnapját ünneplő államfőt.
MTI/Cseke Csilla