Badány Lajos jobbikos alpolgármester azzal érvelt, hogy az önkormányzat a törvényi szabályozásnak tesz eleget a türelmi zóna kijelölésével, Nagy Ákos azonban azt mondta, önmagában a türelmi zóna kijelölése nem fogja megoldani a problémát, sőt lényegében Miskolc ezzel legalizálja a prostitúciót. Hollósy András annak az aggodalmának adott hangot, hogy
a Szinva utca a szexturizmus központja lesz.
A Mandiner megkereste a Jobbik sajtóosztályát, hogy a párt, illetve Jakab Péter mondják el a véleményüket az ügyben. Azt kérdeztük, hogyan vélekednek arról, hogy a velük országos szinten szövetséges DK-sok nem mentek be a munkahelyükre? Emellett abban is kértük a véleményüket, hogy miután a Jobbik magát keresztényszocialista pártnak vallja, egyetértenek-e a Badány Lajos prostituáltakra, illetve a türelmi zónákra vonatkozó javaslatával?