Mr. Zuckerberg a jelenlegi politikai kurzusnak is pont ugyanazt a szolgáltatást kívánja nyújtani, mint az előzőnek
Örülök, hogy végre egyetértünk abban, hogy ez nagyon rossz dolog.
Amit ígértünk, betartjuk! A fővárosi kerületeknek idén is biztosítjuk a korábban rögzített 10 milliárd forintos összeget – írta ki Facebookra a fővárosi agglomeráció fejlesztéséért felelős államtitkár.
Fürjes Balázs szerint a Fővárosi Közfejlesztések Tanácsa az a fórum, „ahol a kormányzat és a városvezetés közösen dönt a budapestieket érintő legfontosabb beruházásokról, forrásokról”, ezért is vált lehetővé, hogy a Fővárossal egyetértésben kezdődjenek meg a szükséges egészségügyi fejlesztések. Az államtitkár tájékoztatott arról, hogy az Egészséges Budapest Program keretében idén 10 milliárd forint kormányzati támogatást biztosítunk egészségügyi fejlesztésekre Budapesten. „Erről egyeztünk meg a Fővárossal – ma pedig az összeget biztosító kormányhatározat is megjelenik!” – írta posztjában.
Egészséges Budapest Program
Az Egészséges Budapest Program célja a budapesti egészségügyi alapellátás és járóbeteg-szakellátás fejlesztése minden budapesti kerületben. A források kerületenkénti elosztásáról a Főpolgármester tett javaslatot, a kormány pedig ennek megfelelően folyósítja a forrásokat az érintett kerületeknek – közölte az államtitkár.
„Ezért támogatjuk új praxisközösségek létrehozását, diagnosztikai központ építését és szakrendelők, háziorvosi rendelők kibővítését több kerületben” – írta Fürjes Balázs.
Csökkenjenek a várólisták a CT-re és az MR-re!
„A képalkotó eljárásoknak köszönhetően már korai stádiumban felfedezhetőek a daganatos, szív- és érrendszeri megbetegedések, a tüdőembólia. Súlyos betegségeknél kulcsszerepe van az időnek, így egy-egy idejében elvégzett vizsgálat életet menthet!” – írja az államtitkár.
Támogatjuk a telemedicina-szolgáltatást, az okoseszközök bevonását a gyógyításba!
A pandémia arra is rámutatott, hogy nagyobb szerepet kell szánni az orvos-beteg találkozást nem igénylő innovatív eszközöknek. Bevonni az adminisztrálás és a diagnosztizálás folyamatába az okoseszközöket: a tabletet, az okostelefont, a laptopot. Ezek egyszerűbbé, gyorsabbá teszik a leletküldést és a gyógyszerek felírását, és a beteg állapotával kapcsolatos adatgyűjtésben is segítséget jelenthetnek” – javasolja a Fürjes Balázs, aki szerint a fenti célok politikai vitán felül állnak, ezért a kormány korábbi igéretéhez híven idén is biztosítják a fővárosi kerületeknek a korábban rögzített 10 milliárd forintos összeget.
(MTI)
Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd