Az első dunai áradás ellepte azokat a napernyőket, melyeket Baja baloldali városvezetése árterületre állított fel – számol be a Drót. A momentumos Nyirati Klára polgármester által vezetett önkormányzat egy kormányzati projekt keretében 30 millió forintot nyert strandfejlesztésre. A pénzből a Sugovica Strandra – többek között – nyugágyakat és napernyőket tettek ki. A területen valamivel korábban, 2021 áprilisában fűzfacsemetéket is ültettek, és a Sugóparti Hírek már ekkor jelezte, hogy a Duna elsőfokú árvízvédelmi készültségénél „vízben lesznek a csemeték”.
Július 24-én pedig 668 centiméteren tetőzött a Duna, és az előzetes aggodalmaknak megfelelően víz alá kerültek az ártérbe ültetett facsemeték mellett a 30 milliós projekt napernyői is.