Nem ismerte be a bűnösségét Donáth László, így a bíróság a korábban meghozott büntetővégzést hatályon kívül helyezte, és tárgyalásra utalta az ügyét a pénteken megtartott előkészítő ülésen – derül ki a Fővárosi Törvényszék közleményéből.
Az evangélikus lelkészt aljas indokból elkövetett könnyű testi sértéssel és folytatólagosan elkövetett szeméremsértéssel vádolja az ügyészség. A Fővárosi Főügyészség korábban közölte, hogy a bíróság a vádlottal szemben 1 év 6 hónap szabadságvesztést szabott ki, Donáth tagadta a vádakat, és tárgyalást kért.