Megindul Magyarországon Közép-Európa egyik legnagyobb katonai fejlesztése
Példálanul modern katonai objektum épül Szolnokon.
Csoportosan elkövetett önbíráskodással gyanúsították meg a csütörtökön elfogott Tasnádi Pétert és két társát – írta meg a Magyar Nemzet.
A Terrorelhárítási Központ egyik felszámoló egysége elfogta tegnap Budapesten Tasnádi Pétert, akit Szolnokra, a Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Rendőr-főkapitányságra vittek, ahol gyanúsítottként hallgatták ki csoportosan elkövetett önbíráskodás megalapozott gyanúja miatt, majd őrizetbe vették. Hétvégén várhatóan vizsgáló bíró elé viszik, aki dönthet a letartóztatásáról – adta hírül a Magyar Nemzet. Tansnádi Péter legutóbb 2016-ban került szabadlábra legutóbbi büntetését letöltve.
A police.hu tájékoztatása szerint „egy jászsági településen élő házaspár között a 2021. januári válásukat követően vagyonjogi vita alakult ki. A nézeteltérést a volt férj úgy kívánta rendezni, hogy egy budapesti személlyel felvette a kapcsolatot, aki több társával és a volt házastárssal együtt a sértett lakcímére ment. Ezt követően rábírták a sértettet arra, hogy a volt férj kizárólagos használatában lévő egyik helyiségéért cserébe havonta készpénzt fizessen.
A Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Rendőr-főkapitányság nyomozói – a Terrorelhárítási Központ és a Készenléti Rendőrség munkatársainak közreműködésével – budapesti helyszíneken elfogták, előállították és csoportosan elkövetett önbíráskodás bűntett elkövetésének megalapozott gyanúja miatt gyanúsítottként hallgattak ki három személyt. A nyomozó hatóság két terhelt esetében az őrizetbe vételről határozott, akik vonatkozásában előterjesztést tettek letartóztatásuk indítványozására.”
Tasnádi Péter 1991-ben költözött haza külföldről. A PestiSrácok összeállítása szerint nevét hamar Magyarország egyik szervezett bűnözői csoportosulásának, az úgynevezett váci heteknek a tagja lett. A Pest Megyei Rendőr-főkapitányság 1992-ben kezdett el nyomozni a maffiaszervezet ellen. A Pesti Srácok szerint ekkor letartóztatták ugyan az azóta már meggyilkolt Prisztás József és Döcher György, valamint L. Pétert, Haris Sándort, Cs. Attilát és Sz. Lajost, de végül csak Tasnádit tudták elítélni, így két év, három évre felfüggesztett börtönbüntetést kapott „zsarolás, önbíráskodás, személyi szabadság megsértése és lőfegyverrel való visszaélés miatt.”
1999 szeptemberében kapták el másodszor, ekkor már adócsalás, bűnszervezet létrehozása és működtetése is a vádak közt szerepelt. Ez volt az első maffiaper Magyarországon, de végül csupán négy és fél éves börtönbüntetést kapott, amit „983 nap a Fidesz börtönében” című könyvében úgy állított be, hogy politikai okokból került a vádlottak padjára, és azzal vádolta Pintér Sándor belügyminisztert, hogy egy üzleti konfliktusuk miatt állt rajta bosszút. A politikai kapcsolatok ellenére azonban 2006-ban már azzal is megvádolták, hogy – a börtönből megszervezve – akarta megöletni volt feleségét és annak élettársát.
Fotó: MTI/Kovács Tamás