A Fidesz józsefvárosi szervezete a Facebook-oldalán tiltakozott még április végén az ellen, hogy drogrehabilitációs központ létrehozásáról döntött Pikó András polgármester. A bejegyzés szerint a Teleki tér 7. szám alatt, a piac mellett nyílt volna meg a 80 fő befogadására alkalmas új ellátó. A kormánypárt szerint se a ház lakóit, se a környék lakóit nem kérdezte meg az önkormányzat, hogy mit szólnának a központ megnyitásához.
A helyi Fidesz posztjából kiderül, hogy többször jelezték, nem értenek egyet a döntéssel, hiányolják a társadalmi és szakmai egyeztetéseket. „Sajnáljuk, hogy a városvezetés által sokszor hangoztatott részvételiség, »semmit rólunk nélkülünk« elv, az igazán fontos kérdésekben rendre nem érvényesül” – fogalmaztak.