A teljesség igénye nélkül, íme Magyar Péter néhány pontban

Érdekes, hogy aki mindenkit hazugnak nevez, annak pont a saját mondatai állnak a legnagyobb ellentétben…önmagukkal.

A vízi járművek üzemeltetése évi 300-500 millió forint pluszköltséggel járt a BKV-nak – mondta Bolla Tibor a Telexnek.

Idén nem lesz a Duna fővárosi szakaszán közszolgáltatásban végzett, menetrendi hajóközlekedés – mondta a Telexnek Bolla Tibor, a BKV vezérigazgatója. Mint mondta, a koronavírus-járvány a BKV költségvetését is érintette, forráshiányos a cég, a BKK és a főváros is.
A vízi járművek üzemeltetése évi 300-500 millió forint pluszköltséggel járt a BKV-nak, ezért úgy döntöttek, hogy ezt az összeget idén buszokra, villamosokra költik. Bolla közölte: arról egyelőre még nincs döntés, mi legyen a hajóközlekedéssel jövőre. Kérdés, hogy folytassák-e veszteségesen, vagy felemeljék az árakat piaci szintre, hogy az üzletág eltartsa magát.
A BKV flottája hét hajóból áll, és üzemeltetésükre a BKV minden évben pályázatot ír ki. A nyertes vállalkozók a hajókat március és augusztus vége között működtetik.
Nyitókép: MTI / Máthé Zoltán