A volt miniszteerelnök elmondta, hogy a következő 50 évben kulcskérdés lesz, hogy milyen az oktatásunk: színvonalas, jó egyetemeket kellene idehozni, és nem elüldözni a CEU-t sem. Kevéssé tartja valószínűnek, hogy a kínai ideológiát és politikát tanítanák itt. Szerinte azt a saját diákjaiknak tanítják odahaza, valószínűleg nem a saját diákjaik jönnek ide, hanem inkább külföldiek és magyarok, akik műszaki, gazdasági ismereteket akarnak elsajátítani,
laboratóriumok, kutatóintézetek jöhetnek létre, ezt üdvözölni kellene.
De nem így kell finanszírozni – húzta alá.